Než jsem měla vlastní děti, pracovala jsem s dětmi dlouho v zájmových kroužcích, na letních táborech, učila jsem. Výchova a vzdělání se mi zdály jednoduché, jasné. Děti byly se mnou šťastné a já s nimi.

Když jsem se stala maminkou, najednou do toho přišly vlivy vlastních citů a pocitů, zdravotní stavy dětí, rodinné vztahy a konstelace, změna společnosti, školský systém z pohledu a pozice rodiče vlastního dítěte. 

A to už tak jednoduché a snadné není. No a tak jsem se chtěla s vámi podělit o to, co jsem se na své cestě s dětmi jako rodič, učitelka, terapeutka a lektorka naučila. Vím, že mnoho informací lidem schází. Trápíme se často zbytečně jen proto,že nám nikdo neřekl o zákonitostech vývoje člověka. Cesta za poznáním byla dlouhá, občas dosti bolestná, ale i tak krásná. Pojďte kousek se mnou…

O čem kniha je?    Proč bych si ji měl/ měla přečíst?

1. smile  Kniha je o dítěti jako naprosto vyspělé a vědomé bytosti od momentu, kdy se rozhodne přijít k vám na tento svět. 

Je to v době, kdy vy ještě vůbec netušíte, že se něco takového chystá. Dítě si vás vybírá, ladí se na vás, těší se na vás…

                                                                 

 2.smile  Kniha vás provede dobou porodu, který dítě překvapivě vnímá jinak než vy . 

Z toho, jak dítě vnímalo a jak zpracovalo svůj příchod na svět, se odvíjejí jeho strachy a fóbie, odvaha, prožívání radosti a  životní elán, trpělivost, ale také úchylky a závislosti a celkové chování v průběhu celého života.

Často se potýká s nezpracovanými vjemy při porodu zbytečně celý dlouhý život…

                                                                 

3.smile  Mapuje dobu od příchodu do rodiny a společnosti po dobu jedenácti let … Víte, jaké jsou periody v této době, kdy se s dítětem odehrává převratná změna?.                                                                               

                                                        

 4.smile  Upozorní vás na fáze, periody lidského života, o kterých jste neslyšeli. Které jsou zákonité. 

Každá událost se vám vrací… jen to vidět a vyznat se v tom. Umět sobě a svému dítěti pomoci v jeho nesnázích… Víte jak?                                                                                    

5.smile  Je škoda o tom nevědět a zbytečně si lámat hlavu, proč se odehrávají věci tak, jak třeba nechcete. Nebo jen nechápete…Proč?                                                                

KNIHA UKAZUJE DÍTĚ Z POHLEDU, KTERÝ NETUŠÍTE. 

A další důvody?   

 

 ŽIVOT SE VÁM USNADNÍ.      

 Díky  zkušenostem 45-ti let práce s dětmi, dlouholetým studiem a hlavně ověřováním poznatků v praxi vznikla tato kniha.

Učitelé ani psychologové tyto informace běžně nemají, proto vám někdy nemohou dát účinné rady, nemohou vám vysvětlit jisté chování.

Naši psychologové stále zůstávají na náhledu na dítě 50 let zpět. Tak je to učí…

Kniha je pro ty, kteří chtějí vidět jinak.

 

      Kniha má 136 stran a patří k němu BONUSY :

1.) Dotazník – najdete ho na konci knihy

Po jeho vyplnění lépe poznáte příčiny svých problémů a dojdete k pochopení a vyrovnání toho, co Vás mohlo trápit.

2.) VIDEA – dokumentující vývoj komunikaci dětí

Pokud jste se rozhodli , že si e- Book chcete přečíst, není nic jednoduššího, než kliknout na tlačítko:  

                     Přeji pohodu při čtení. Zuzana Ledvinová Richterová
Co o knize říkají ti, kteří ji četli:

E-book vřele doporučuji všem rodičům. Na rozdíl od většiny dostupné literatury se zaměřuje nejen na fyzické nebo psychologické potřeby dítěte, ale i jeho na potřeby duchovní. Přináší též náhled na vývoj z hlediska životních a planetárních cyklů, které se opakují neustále pro každého pro naše děti i pro nás. Celkově je eBook napsán s velkou dávkou moudrosti a laskavé shovívavosti. Líbí se mi, že rozlišuje, kdy je potřeba něco dělat, popřípadě i co a kdy jen vyčkat. Pokud máte pochybnosti při výchově, neuděláte chybu a neuděláte jí ani, když pochybnosti nemáte, určitě si rozšíříte obzory.

Když se mi do rukou dostal eBook zdarma: Kde se v člověku bere vášeň a strach, moc se mi líbil a napsala jsem autorce Zuzaně Ledvinové, že jeho obsah by se měl vyučovat na základních školách. A byla jsem velmi zvědavá na její eBook: Jak porozumět svému dítěti. Zuzana Ledvinová své téma pojala velmi komplexně a z mnoha úhlů pohledů, při tom je text napsán vtipně a svižně, takže nenudí. Líbí se mi netradiční spojení praktických dlouholetých zkušeností učitelky s duchovním poznáním, které má autorka velmi obsáhlé, a které se na vývoj dítěte dívá ještě jinak, než běžně známe. Tento holistický přístup bere v potaz další, skryté aspekty, které nás výrazně ovlivňují v jakékoli fázi našeho života. Myslím, že eBook by měl být v každé rodině, kde je babička/dědeček, maminka/tatínek nebo dcera/syn – budoucí rodiče, protože každý si zde najde něco, co mu rozšíří obzory, pohled na život a vlastní vývoj, a na vývoj a výchovu potomků.